News

Ewangelizacja brat Thomas Horer 26 Września - 1 Października
Ewangelizacja braci Mathias Kaser i Walter Kaser 24 Października do 29 Października

Kronika

Kronika styczeń-luty 2017r.

Głębokie przekonanie o ważności i zbawiennej wystarczalności ofiary Chrystusowej, towarzyszyło nam, jak i każdemu dziecku Bożemu w ostatnim roku dzień po dniu. Z tym przesłaniem oraz w głębokim duchu modlitwy, jako realnego wsparcia w codziennym życiu – pragniemy przeżywać rozpoczęty w styczniu kolejny rok, który – jak się wydaje – jest i będzie pełen prób i rzeczy nieznanych, gdzie przezwyciężyć je zdołamy tylko w Bożym Duchu. Jednakże Pan nasz Jezus Chrystus wiernym jest, a gdzie nie może ludzki rozum i tylko człowiecze zapatrywanie – tam w przedziwny sposób działa nasz Pocieszyciel Duch Święty. Bogu Ojcu naszemu niech będzie wszelka Chwała i Uwielbienie. Luty 2017 to czas feryjnych Kursów Biblijnych. Nasza młodzież zbierała się przez pierwszy tydzień ferii na studium Bożego Słowa, połączonym z modlitwą oraz śpiewem ku Chwale Bożej. Tematem przewodnim była rola nadziei w życiu człowieka wierzącego, co ściśle wiąże się z zaufaniem do Boga, jak również braci i sióstr w Chrystusie. Szczególnie cennym i pomocnym w tych rozważaniach okazał się przykład Jonasza ze Starego Testamentu. Nasza młodzież brała czynny udział w zgłębianiu Bożych tajemnic, jeszcze bardziej poznając, jak wielki i wspaniały jest nasz Pan, za co jesteśmy Bogu wdzięczni. Oprócz nauki było również mnóstwo zabawy i atrakcji. Serdeczne podziękowania dla Kucharek oraz wszystkich, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie oraz prowadzenie młodzieżowego zimowiska. Z dziękczynieniem zakończyliśmy feryjny Kurs Biblijny dnia 17 lutego 2017r.

Kościół Zamkowy w Witenberg

Słowo do Zboru

k „Lecz ja wiem, że Odkupiciel mój żyje…”
(Job 19,25) Job mimo straszliwych klęsk życiowych, odciągany od Boga przez żonę słowami: „Złorzecz Bogu i umrzyj!” (Job 2,9) wiedział, że On żyje i mimo złego stanu zdrowia i poszarpanego chorobą ciała wiedział, że uwolniony od ciała będzie oglądał Boga. „Jesteśmy więc pełni ufności i wolelibyśmy raczej wyjść z ciała i zamieszkać u Pana” (II Kor. 5,8). Nasz cel jest przed nami. „Nasza zaś ojczyzna jest w niebie, skąd też Zbawiciela oczekujemy, Pana Jezusa Chrystusa, który przemieni znikome ciało nasze w postać, podobną do uwielbionego ciała swego, tą mocą, którą też wszystko poddać sobie może” (Flp 3,20-21). Aniołowie przy grobie Chrystusa Pana mówią do kobiet: „Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych?” (Łuk. 24,5). Po czym Jezus ukazał się więcej niż pięciuset braciom naraz (I Kor. 15,6). Na tej ziemi mamy uważać siebie „za umarłych dla grzechu, a za żyjących dla Boga w Chrystusie Jezusie, Panu naszym” (Rzym. 6,11). Świadomość tego, że mój Odkupiciel żyje daje mi nowe życie. Ta pewność dała nowe, jakże inne życie Jobowi: „Potem żył Job jeszcze sto czterdzieści lat i oglądał swoje dzieci i swoich wnuków aż do czwartego pokolenia. I umarł Job stary i syty dni” (Job 42,16-17). Żeby zmartwychwstać nasz Odkupiciel musiał ponieść śmierć i to śmierć krzyżową (Flp 2,8). Przyszedł po to, żeby nosić nasze choroby, nasze cierpienia. Zraniony za nasze występki, starty za nasze winy. To ludzie mniemali, że Bóg Go opuścił, że to przez Niego jest zbity i umęczony (Izaj. 53,4-6; por. Mk 15,30-37), a przed tym przeżył znęcanie się, więzienie i sąd. Zajął miejsce wśród złoczyńców, doznał męki duszy obciążonej naszymi grzechami (Izaj.53,7-11; por. II Kor. 5,21). Aż wreszcie triumf krzyża, na którym poniósł grzech wielu, w tym mój i twój. Wstawił się za przestępcami, jeden z nich wszedł razem z Nim do raju (Łuk. 23,43). Inni przestępcy doznali mocy Jego krzyża, niektórzy są jeszcze w więzieniach, lecz wolni od przestępstw. Część na wolności, w tym redaktor naszego pisma, mający nadzieję, że ODKUPICIEL MÓJ ŻYJE. Ludwik Skworcz

 

 

Elements

Text

This is bold and this is strong. This is italic and this is emphasized. This is superscript text and this is subscript text. This is underlined and this is code: for (;;) { ... }. Finally, this is a link.


Heading Level 2

Heading Level 3

Heading Level 4

Heading Level 5
Heading Level 6

Blockquote

Fringilla nisl. Donec accumsan interdum nisi, quis tincidunt felis sagittis eget tempus euismod. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus vestibulum. Blandit adipiscing eu felis iaculis volutpat ac adipiscing accumsan faucibus. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus lorem ipsum dolor sit amet nullam adipiscing eu felis.

Preformatted

i = 0;

while (!deck.isInOrder()) {
  print 'Iteration ' + i;
  deck.shuffle();
  i++;
}

print 'It took ' + i + ' iterations to sort the deck.';

Lists

Unordered

 • Dolor pulvinar etiam.
 • Sagittis adipiscing.
 • Felis enim feugiat.

Alternate

 • Dolor pulvinar etiam.
 • Sagittis adipiscing.
 • Felis enim feugiat.

Ordered

 1. Dolor pulvinar etiam.
 2. Etiam vel felis viverra.
 3. Felis enim feugiat.
 4. Dolor pulvinar etiam.
 5. Etiam vel felis lorem.
 6. Felis enim et feugiat.

Icons

Actions

Table

Default

Name Description Price
Item One Ante turpis integer aliquet porttitor. 29.99
Item Two Vis ac commodo adipiscing arcu aliquet. 19.99
Item Three Morbi faucibus arcu accumsan lorem. 29.99
Item Four Vitae integer tempus condimentum. 19.99
Item Five Ante turpis integer aliquet porttitor. 29.99
100.00

Alternate

Name Description Price
Item One Ante turpis integer aliquet porttitor. 29.99
Item Two Vis ac commodo adipiscing arcu aliquet. 19.99
Item Three Morbi faucibus arcu accumsan lorem. 29.99
Item Four Vitae integer tempus condimentum. 19.99
Item Five Ante turpis integer aliquet porttitor. 29.99
100.00

Buttons

 • Disabled
 • Disabled

Form